Trabzonspor marşı sahneye taşındı

Avusturya’da yaşayan Türk piyanist Nazlı Hacıalioğlu Trabzonspor marşı performansıyla gündeme geldi. Sinema Senfoni Orkestrası ile sahneye çıkan Hacıalioğlu, Trabzonspor’un “Biz Dar Sokaklarında” marşını notalarına taşıdı. Orkestra izle izleyicilere nefes kesen anlar yaşatan Hacıalioğlu’nun o anları tekrar gündem oldu.

NAZLI HACIALİOĞLU KİMDİR?

1993 yılında Ankara’da doğdu. Piyano çalmaya 6 yaşında başladı. 3 yıl Fazıl Say`ın da hocası olan Prof. Kamuran Gündemir ile çalıştı. Üniversite eğitimini Bilkent Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesinde tamamladı. Bu dönemlerde Azerbaycan Devlet Sanatçısı Prof. Zöhrab Adıgüzelzade, Teymur Shamsiyev ve Emre Şen ile çalıştı. Avusturya tatili sırasında Innsbruck Mozarteum Konservatuarının piyano bölüm başkanıyla tanışma fırsatı buldu. Bu vesileyle Konservatuarın sınavına girerek solistlik bölümünü birincilikle kazandı ve Prof.Sebastian Euler´in ögrencisi oldu.

Avusturya ve Türkiye’nin birçok şehrinde konserler verdi, bu konserlerden en önemlileri arasında Türk-İngiliz Kültür Merkezi, Ahmet Adnan Saygun Konser Salonu ,Tiroler Landestheather Innsbruck , Kunstbühne, Brucknerhaus Linz, Bratislava Primates Sarayı, Wien Rathaus’da sergilediği performanslar bulunmaktadır. Piyano eğitimi süresince kurslara katılarak birçok ünlü müzisyenle çalışma imkanı buldu.

2017 yılında Swarovski ailesinin özel daveti üzerine Swarovski Kristallwelten de kimsesiz çocuklar yararına düzenlenen etkinlikte konser ve ayrıca Avusturya’nın en büyük konser Salonları arasında gösterilen Brucknerhaus’ta resital verdi. Halen Anton Bruckner Üniversitesinde Prof. Sven Birch’in öğrencisi olarak hocalık üzerine master yapmakta aynı zamanda piyano dersleri vermekte ve konserlerine devam etmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir