6 Şubat’ta doğan iki kardeş 6 Şubat depreminde öldü

6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerin ilkinde Adana’da yıkılan Hasan Alpargün Apartmanı’nda 96 kişi hayatını kaybetti. Kıbrıs’a kaçan ve yakalanan binanın müteahhitti Hasan Alpargün tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Hakkında 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Alpargün’ün Adana 12’nci Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki yargılaması sürerken depremde hayatını kaybedenlerin ardından ise acı hikayeleri kaldı…

Özgen Şendal (41), binanın enkazında annesi Ayşe (67), kardeşleri Burak (30) ve Ufuk Erkal’ı (33) kaybetti.

Bir yıldır gözyaşlarının hiç dinmediğini anlatan Şendal, kardeşlerinin 3 yıl arayla 6 Şubat’ta doğduğunu, depremin yaşandığı günün akşamında da ailece doğum günü kutlaması planladıklarını söyledi.

Kaybettiği ailesinin mezarı başında duygularını anlatan Özgen Şendal, kardeşlerini doğum günlerinde kaybetmenin içini yaktığını söyledi.

“ÖYLE BİR ÇÖKMÜŞ Kİ ALEM SAVRULMUŞ”

Burak ve Ufuk’un umut dolu gençler olduğunu belirten Şendal, şöyle konuştu:

“Hayalleri yarım kaldı. O sabah gözlerini açamadılar. O enkaz, çocuklarımın ‘anneannem, dayılarım nerede’ çığlıkları gözümün önünden gitmiyor… O akşam doğum günlerini kutlayacaktık. Kardeşlerimi enkazdan kumlar içerisinde çıkardım. 12’nci katta yaşıyorlardı. Sağ çıkabileceklerine dair umudum vardı ama hiçbir şekilde ne bir kolon ne bir eşya her şey dümdüz olmuştu. Burak evlenmeyi planlıyordu. Bir ev alma hayali vardı. Ufuk ise 4 Şubat’ta gardiyanlık kadrosunu imzalamıştı. Fakat bir yılını bile dolduramadı kardeşim.”

Bu işin peşini bırakmayacağız. Evet deprem büyüktü ama bizim binada bir kişi bile çıkmadı. Kum yığınından başka bir şey yoktu. Buna sebep olan herkesin ceza almasını istiyoruz. Geldiğim anda binanın yerle bir halini gördüm. Kimse kurtulamadı. Deprem başlar başlamaz 20 saniyede çökmüş. Öyle bir çökmüş ki ailem savrulmuş. Her biri farklı yerden çıktı. Kurtulma şansları olmamış. Burak’ım, Ufuk’um doğum gününüz kutlu olsun. 8 Şubat’ta duruşmamız var. Bu davayı asla bırakmayacağız. Biz şu an nefes alamıyorsak onlar da almasın.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir