Zihin antrenmanı: Resimdeki inekler arasında diğerlerinden farklı olanı 9 saniyede bulabilir misiniz?

Zekâ testleri, zihin antrenmanı yaptırırken problemi tarar ve mantıksal akıl yürütme becerileri ile cevaba ulaşmanızı sağlar. Aynı zamanda zekâ testleri, basit bir bilmeceyi eğlenceli bir oyun haline getirerek yaratıcı düşünme becerisini geliştirir.

Görsel yeteneklerinizi sınayacak zekâ testlerinde ise çözüm yüksek dikkat istediği için biraz farklı düşünmeniz gerekir. Bu tarz zekâ testlerinde gözlerimiz tamamen aynı görünen görseller arasındaki ince nüansları fark etmez, bütünün bir parçası olarak kabul eder ve algılamamıza izin vermez.

Zekâ testleri, gözlem yeteneklerimizi ve ayrıntılara dikkat becerilerimizin gelişmesine yardımcı olarak bu nüansları fark etmemize yardımcı olur. Bu yüzden bu tarz testleri düzenli olarak çözerek kendinizi geliştirmeye devam edebilirsiniz. Şimdi hazırsanız bugünün zekâ testi sorusuna geçelim!

9 SANİYE İÇERİSİNDE FARKLI OLANI BULUNYukarıda yer alan görselde birbirinin neredeyse aynısı olan 4 satır, 3 sütundan oluşan ve içerisinde 12 tane inek görseli bulunan bir resim görüyorsunuz. Bu inek görsellerinden sadece bir tanesi diğerlerinden farklı. Gerçekten uyanık ve dikkat seviyesi yüksek bir zihin bu inek görselleri arasında farklı olanı hızlıca bulabilir.

Sizden istediğimiz 9 saniye içerisinde inek görsellerinden hangisinin diğerlerinden farklı olduğunu bulmanız. Bunun için tüm konsantrasyonunuzu toplayın ve tüm odağınızı resme verin. Dikkatlice bakarak cevabı hızlıca fark edebilirsiniz.

Cevabı bulmanız halinde ya da bulamazsanız öğrenmek için haberin sonunda cevabın işaretli görselini paylaşacağız bu yüzden fazla sayfayı kaydırmamaya özen gösterin.

SÜRE BAŞLADI, SIRA SİZDE

Kendinizi hazır hissettiğinizde süreyi başlatın ve farklı olan inek görselini bulmaya odaklanın.

Farklı olan inek görselini bir kere fark edince görselin bütününe tekrar baktığınızda asla aynı şekilde görmeyeceksiniz. Ayrıntı hemen dikkatinizi çekecek ve aslında ne kadar da göz önünde olduğunu anlayacaksınız.

Süre azalıyor, farklı olan ineği bulabildiniz mi yoksa hala arıyor musunuz? Farklı olan ineği bulan okuyucularımızı tebrik ederiz. Zihin antrenmanını başarılı bir şekilde tamamladınız.

Doğru cevabı bulamayan okuyucularımız ise aşağıda yer alan cevap görseline bakabilir ya da süreyi tekrar başlatarak bir kere daha deneyebilirler.

Evet, süre bitti. Şimdi cevabı öğrenelim;İşte diğerlerinden farklı olan inek burada ve farkı da arka bacağında yer alan lekesi. Peki, siz bu farkı görebildiniz mi? Süreyi aşmadan doğru cevabı bulabildiniz mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir