Tekkeköy Belediyesi ve İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü iş birliğiyle düzenlenen Yaz Spor Okulları, çocuklar ve gençlere çeşitli sporlarla tanışma fırsatı sunuyor. Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen kurslar, basketbol, güreş, boks, atletizm, badminton, hentbol, muaythai, voleybol, futbol, judo, yüzme, tenis, tekvondo, jimnastik, ragbi, yakın savunma ve halk oyunları gibi farklı spor dallarını içeriyor. 5-16 yaş arası öğrencilerin ilgi gösterdiği 17 farklı branşta gerçekleşen ücretsiz eğitimler, gençlerin sporla tanışmalarına vesile oluyor. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, Yaz Spor Okulları ile gençleri spora teşvik ederek hayatlarında kalıcı bir alışkanlık oluşturmayı amaçladıklarını belirtti.