İzmir’in iki köklü kurumu Voleybol’da güçlerini birleştirdi

Rektör Prof. Dr.  Necdet Budak’ın öncülüğünde son 6 yılda spora önemli yatırımlar yapan Ege Üniversitesi, sporun önemli kurum ve kuruluşları ile gücünü birleştirmeye devam ediyor. Daha önce basketbol alanında Darüşşafaka ile iş birliği yapan Ege Üniversitesi, voleybolda da önemli bir adım atarak İzmir’in köklü kulüplerinden Altındordu ile protokol imzaladı. EÜ Rektörlük Binasında gerçekleştirilen imza törenine Ege Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Ersan ve Prof. Dr. Banu Yücel, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Timuçin Gencer,  Altınordu Voleybol Şubesi Başkanı Prof. Dr. Serdar Kaçar ve Voleybol Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Sultan Paksoy katıldı.

İmza töreninde konuşan EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, “Ege Üniversitesi eğitim-öğretimin yanı sıra  gençlerin sportif ve kültürel alanlarda da kendilerini geliştirmelerine önem veren bir misyona sahiptir.  Bu noktada spor endüstrisi içerisinde Altınordu gibi köklü bir kulüp ile yapılan protokolün önemli faydalar sağlayacağına inancımız yüksektir” dedi.

“EÜ dünya çapında bir üniversite”

Altınordu Voleybol Şubesi Başkanı Prof. Dr. Serdar Kaçar, Altınordu ve Ege Üniversitesi gibi İzmir’in iki güzide kurumunun işbirliği yapmasının çok önemli olduğunu vurgulayarak, “Ege Üniversitesi, dünya çapında bir üniversite. Bu iki kurumun bir araya gelerek önemli işler yapacak olması bizi çok gururlandırıyor. Bu imkan bize sunulduğu için mutluyuz. Hayallerimiz büyük, gerçekleştirmek için de çok çalışıyoruz. Bu işbirliğinin güçlenerek, kapsamı artarak günden güne büyüyeceğine inanıyoruz” dedi.

         Protokol ile EÜ Spor Kulübü çatısı altında voleybol branşının yeni bir yaklaşım ile ele alınması ve genç voleybol sporcularının yetiştirilmesi hedefleniliyor. Ayrıca genç sporcular yetiştirilerek Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerine mesleki anlamda staj ortamı yaratılması amaçlanılıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir