İzlenme Uğruna Ölüyordu! Ekmek Kızartma Makinasına Çatalla Dalan Yayıncı Yürekleri Ağza Getirdi

Gün geçmiyor ki internetin en olalı mecralarından olan Twitch’ten garip bir haber almayalım. Kendine zarar vermeye adeta ant içmiş gibi davranan Boggles adlı yayıncı canlı yayında ekmek kızartma makinasına çatal sokup bilinçli olarak çarpılınca herkesin yüreğini ağzına getirdi.

Online yayın platformlarının en popülerlerinden olan Twitch yine bildiğimiz gibi…

Genelde oyun yayınlarıyla öne çıksa da hemen her konuda yayın yapılabilen Twitch son olarak müstehcenlik içeren yayınlara da kısmi yeşil ışık yanmasıyla gündeme gelmiş, bu haberi takip eden ilk birkaç günde ise işin rengi epey değişmişti.

Twitch’te yayın yapan Boogles adlı bir yayıncı ise görenleri dehşete düşürüyor desek yeridir.

İzleyicilerine ‘enteresan’ diyebileceğimiz bir içerik sunan Boogles tost makinasına çatal sokmanın harika bir fikir olacağını düşünmüş olmalı ki bunu canlı yayında yapmaya karar vermiş!

Kendisinin o anlarını buradan izleyebilirsiniz. ?

Bu yayının ardından Twitch’ten banlanan yayıncı son zamanlarda adını sıkça duymaya başladığımız ve Twitch’in en büyük rakibi olarak anılan Kick’e geçiş yaparak bu sefer iki tost makinasıyla yayınına devam etti.

Çocukların bu davranışları görüp deneyebileceklerini söyleyen kişiler tarafından bol bol eleştirilen, Twitch’ten ise kendine zarar verme ve uygunsuz davranışlar sebebiyle banlanan yayıncının hala nasıl ölmediğini merak ediyorsanız yanıt çok basit. Tüm bunlar gerçek olmaktan çok uzak!

Kurgu, biraz efekt ve sahte kıvılcımlarla ekran karşısındaki izleyicilerinin aklını almayı başarıp her şeyi gerçekmiş gibi gösterse de Boogles aslında (neyse ki) kendine zarar vermiyor. Kısacası her şey ‘fake’.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir