İşte Adnan Oktarcılara Bilgi Sızdıran Eski Bakan

140journos’un “Kedicik” belgeselinde konuşmacı olarak yer alan ve 2018 yılında Adnan Oktar Suç Örgütü Operasyonu’nu yürüten dönemin Mali Şube Müdürü Furkan Sezer, Adnan Oktar’ın Ankara’da bir lobisi olduğunu belirtti.

Sezer, “Birkaç gün öncesinden devlet kurumlarındaki özelliği fark etmeksizin, daire başkanı, il müdürü, alabiliyorsa bakan, müftü, hiç fark etmez, randevu alıyorlar, örgütün propagandasını yapıyorlar ve kendilerine alan oluşturmaya çalışıyorlar” dedi.

Sezer ayrıca, “Eski çalışma bakanının örgüte ‘Adliyede sizinle ilgili hazırlık var’ diye bilgi verdiğini biliyoruz” diye belirtti.

Gerçek Gündem’den Furkan Karabay’ın haberine göre Sezer’in bahsettiği eski çalışma bakanı, Yaşar Okuyan’dı. Okuyan’ın, Oktarcılar ile yakın ilişkiler içerisinde olduğu, hatta cemaatin 7-8 kere toplantılara katıldığı ortaya çıkmıştı. Adnan Oktar’ın “Davetlerine icabet ettiğini” de geçmişte açıklayan Okuyan, “Bunda bir sorun yok” demişti.

Öte yandan Oktarcılara yapılan operasyonda, onlarca silahla birlikte; siyasilere ve ünlülere dair yüzlerce belge ele geçirilirken, belgelerde Yaşar Okuyan da vardı. Belgede Yaşar Okuyan’ın, cemaatin siyasilerle ilişki kuran ismi, “Eymen” kod adlı Aylin Atmaca’ya bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ismini vererek uyardığı belirtildi.

Okuyan’ın Atmaca’ya “Size yönelik 2019 seçimleri öncesi bir operasyon olacak. Tayyip Bey’in onayıyla. Bir şey bilmesem söylemezdim, net konuşuyorum. Ona göre tedbirlerinizi alın” dediği ortaya çıktı.

OKUYAN’A İKİ YIL ÖNCE SORULDU: BAŞINIZA BİR ŞEY GELEBİLİR” DİYEREK UYARDIM

Gazeteci Hakan Erol, Kırmızı Kedi Yayınevi’nden çıkan; mahkeme ve polis dosyalarını inceleyerek yazdığı “Turnike” adlı kitabında da söz konusu belgelere yer vermişti.

Belgelerin ortaya çıkması üzerine iki yıl önce Yaşar Okuyan’a Oktarcılara operasyonu önceden haber verip vermediğini sormuştum.

Söz konusu belgeleri yalanlamayan Okuyan, cemaatte; Ankara’da devletin üst düzey isimleri arasında faaliyet yürüttüğü ifade edilen Aylin Atmaca’yı “Size muhafazakar camiadan rahatsızlık var yarın bir gün başınıza bir şey gelebilir” diyerek uyardığını belirtmişti.

Yani Adnan Oktar Suç Örgütü Operasyonu’nu yürüten dönemin Mali Şube Müdürü Furkan Sezer’in, “Eski çalışma bakanının örgüte ‘Adliyede sizinle ilgili hazırlık var’ diye bilgi verdiğini biliyoruz” dediği kişi, bazı haberlerde yer alan AKP’li siyasetçiler değil Yaşar Okuyan’dı.

Okuyan son olarak seçim sürecinde gündeme gelmişti. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile ilgili gizli bilgilere sahip olduğunu ve bir yıl önce de bu bilgileri dosya halinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na ilettiğini iddia eden Okuyan, Millet İttifakı’nda rahatsızlığa yol açmıştı. Oktarcılarla yakın ilişkisi olduğu tespit edilen ve örgüte bilgi sızdıran Okuyan’ın CHP üyeliği, Akşener iddialarının ardından sona erdirilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir