İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, Hasta Refakatçi Evi Projesi’ni tanıttı

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, “Ataocağı, Şefkat Evi, Refakatçi Evi projeleri ‘bitmeyen bir hayal’ deniyordu ama bugünlere geldik. 5 yılda çok mücadele verdik ve verdiğimiz sözü yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz” dedi.

İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, hafta sonu Şavşatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’ne misafir oldu. Dernek Başkanı Fatih Küçükaltın ve Şavşatlılarla sohbet eden Başkan Demirtaş, şehrin önemli bir eksiği olan Hasta Refakatçi Evi Projesi hakkında bilgiler verdi.

“Hasta Refakatçi Evi’nde üç tür hizmet vereceğiz”

Özellikle uzak ilçelerden ve kırsal mahallerden hastanelere gelen vatandaşların sorunlarına çözüm olacak projenin yaklaşan yerel seçimler öncesinde açılışının yapılacağını söyleyen Başkan Demirtaş, “Tepecik Mahallesi Gebi Caddesi üzerinde toplam maliyeti 23 milyon TL olan, 7 kat ve 50 yatak kapasiteli olacak şekilde dizayn edilen projemizde hastane önlerinde, hastane köşelerinde, yatakların kenarlarında perişan olan insanları, zaman zaman araçlarında, zaman zaman eş ve dostlarının evlerinde kalarak bir şekilde bu süreci geçirmeye çalışan hasta yakınlarının verdikleri mücadeleye ilçemizde bir son veriyoruz. Hasta Refakatçi Evi’nde üç tür hizmet vereceğiz. Bir, vatandaşlar gelip ayaktan hizmet alacak. Yani burada duşunu alacak, üstünü değiştirecek, karnını doyuracak ve hastasının yanına gidebilecek. Diğer bir hizmet de dar gelirli aileler burada yatılı kalabilecek. Bir başka hizmet olarak da doluluk kapasitesine göre bila bedelle vatandaşlarımızın kullanımına açacağız” diye konuştu.

“Eserlerimiz gereken cevabı veriyor”

2019 yılında görevi devraldığında borç yüklü bir belediye ile karşılaştığını söyleyen Başkan Demirtaş, “Maddi durumdan işlerliğini ve itibarını kaybetmiş bir belediyenin mali tablosunu düzeltmek için sıkı bir tasarruf tedbiri uyguladık. Tam işleri düzelttik derken ardından 2 yıl ülkemizde gitmeyen bir pandemi dönemi yaşadık. Öyle ki tesislerimizin tamamını kapatmak zorunda kaldık. İnanın gece uykularımız kaçtı. Çok şükür insana hizmet ve hürmet eden belediyecilik anlayışı doğrultusunda toplumun her kesiminin hayatlarına dokunan eserlerimizle hiçbir şey yapmadı diyenlere gereken cevabı zaten veriyoruz” şeklinde konuştu.

Şavşatlılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fatih Küçükaltın ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Ortak noktamız, ortak paydamız Samsun. ‘Ayrılıkta azap, birlikte rahmet vardır’ ayetinin ışığında bir ve beraber olmanın manevi hazzını yaşıyoruz. Bunun yanında hemşeri derneklerinin görev süresi boyunca sık sık ziyaret edip sorunlarımıza çözüm olan Başkanımıza şahsım ve yönetim kurulum adına da teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi. – SAMSUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir