Epstein Skandalı İddiaları TBMM’ye Taşındı

Jeffrey Epstein’in başını çektiği uluslararası fuhuş şebekesiyle ilgili dava dosyasında, Türkiye’den çocukların da kaçırıldığı iddialarının gündeme gelmesi TBMM’ye taşındı. CHP İzmir Milletvekili Sevda Erdan Kılıç, konuyu; Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Mahinur Göktaş ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya üç ayrı soru önergesi olarak yöneltti.

Kılıç, “Kamuoyunda Epstein davası olarak bilinen dava dosyalarından, 1328 No’lu dosya içinde yer alan, 407-6, 407-8, 407-9 numaralı ek belgelerinde, kaçırılan çocuklarının avukatlığını üstlenen Avukat Katherine W. Ezell’in, Epstein’in Türkiye’den çocukları kaçırdığı tespitleri yer almaktadır. Bu tespitlerden haberiniz var mı” sorusunu yöneltti.

Soru önergesinin gerekçesinde şu ifadeler yer aldı:

“Milyonların vicdanını sızlatan iddiaların bulunduğu dosyada Türkiye’nin de adı geçiyor. Davada mağdur çocukların avukatı, Epstein’in Türkiye’den de çocuk kaçırdığını tespit etti. Dünyanın gözü kulağı bu davada ama hala Türkiye’deki yetkililerden tek bir açıklama yok.

Adalet Bakanı’nın Epstein dava dosyalarını Amerika’dan talep ettiğini, Aile Bakanı’nın da mağdur çocukların avukatı ile iletişime geçerek, Türkiye’den çocukların kaçırıldığı tespitlerine ilişkin bilgileri aldığını umuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir