Analist: Aşırı Satıldılar, Bu 2 Altcoin İçin Alım Sinyali Yandı!

Kripto para piyasası düşük hacimli bir haftanın ardından yeniden hareketlenmeye başladı. Çoğu dijital varlık bir konsolidasyon aralığında işlem görüyor. Bununla birlikte, bazı kripto paralar son haftalarda yaşanan büyük kayıplar nedeniyle aşırı satım durumu kaydediyor. Kripto analisti Vinicius Barbosa’ya göre bu durum, söz konusu projelerin talebi artıracak. Bu doğrultuda analist, 2 altcoin için bir alım fırsatından bahsediyor.

Bitcoin’in yükseliş hamlesinin bir tetikleme yapması mümkün!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere Bitcoin, 12 Ocak’tan 22 Ocak’a kadar süren düşüş trendi gördü. Bunun ardından konsolidasyon aralığında kaldı. Lider kripto para birimi, 7 Ocak’ta kırılan 8 günlük bir konsolidasyon aralığına girerek düşüşten biraz toparlandı.

Bu yazı itibariyle BTC, kısa vadeli düşüş trendinden önce, üç hafta önceki fiyat seviyesine geri dönerek 45.092 dolardan işlem görüyor. Bu hareketin, aşırı satılan altcoin projelerini ileriye dönük bir yükseliş trendine itmesi mümkün.

BTC günlük fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Alım sinyali veren ilk altcoin: Ripple (XRP)

CoinGlass’ın 8 Şubat’taki haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) ısı haritası aşırı satılmış bir XRP gösteriyor. Piyasa değerine göre altıncı en büyük kripto para birimi, 24 saat içinde %2,5 artış kaydetti. Böylece, yazı sırasında 0,515 dolardan işlem görüyordu. İlginç bir şekilde, günlük RSI 43,35’te zayıf kalıyor. Ancak, daha düşük zaman dilimleri XRP’yi yükselen bir momentumda konumlandırıyor.

Bu arada, XRP’nin haftalık RSI’ı 27,69 puan kaydetti. Bu da onu bu hafta aşırı satılan son altcoin projelerinden biri haline getiriyor. Kısa vadeli fiyat hareketi, gelişmelerin olumlu yönde ilerlemesi halinde bu bölgeden bir geri dönüşü tetikleyebilir.

Kripto piyasası RSI ısı haritası, haftalık XRP. Kaynak: CoinGlass

Alım sinyali veren bir diğer kripto para: Ark (ARK)

Potansiyel olarak aşırı satılan bir diğer altcoin ise Ark (ARK). Haftalık RSI değeri 28,23 olan token, 0,849 dolardan işlem görüyor. Yazı sırasında ARK %3,35 artış gösterdi. XRP gibi ARK da düşük zaman dilimi RSI’ları ile trendin tersine döndüğüne işaret ediyor.

Kripto piyasası RSI ısı haritası, haftalık XRP. Kaynak: CoinGlass

İlginç bir şekilde, kripto piyasası için ortalama haftalık RSI 57,11. Bu da çizginin altındaki projelerin alaka düzeyini arttırıyor. Bununla birlikte, aşırı satım RSI durumuna sahip olmak fiyatların toparlanmasını garanti etmez. Bu aşırı zayıflık göstergesinin nedenini anlamak, sinyal satın almak isteyen yatırımcılar için hayati önem taşır. Kripto para piyasası oldukça değişkendir. Ayrıca, projeler genellikle haberlere ve ilgili olaylara agresif bir şekilde yanıt verir.

Makaledeki görüşler ve tahminler analiste ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yaparken, mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir