WhatsApp İçin Sesli Sohbet Özelliği Test Ediliyor

WhatsApp, beta sürümünde sesli aramalara alternatif olarak sesli sohbet adını verdiği bir özelliği test ediyor. WABetaInfo‘ya göre yeni özellik, Android 2.23.16.19 için WhatsApp beta çalıştıran bazı beta test kullanıcıları tarafından kullanılabilir durumda.

WhatsApp sesli sohbet gruplar tarafından kullanılabilecek ve uygulamada sesli arama yapma ihtiyacını ortadan kaldıracak. Bir grubun katılımcıları bireysel olarak sesli mesaj gönderebilirken yeni özellik, telefon görüşmeleri veya mesajlaşmadan oluşan ortak bir sesli sohbete katılmalarına olanak tanıyacak. Özelliğe, grup sohbeti ekranının sağ üst köşesinde bulunan bir dalga formu düğmesi ile erişilebilecek. Herhangi bir katılımcı sesli sohbeti başlatabilecek ve ekranın üst kısmında özel bir kullanıcı arayüzü görünecek.

Sesli sohbette telefon görüşmelerinden farklı olarak telefon çalmayacak ve tüm kullanıcıların, kendi gruplarında bir sohbet oluşturulduğunda yalnızca sessiz bir anlık bildirim sunulacak.

Başladıktan sonra, gruptaki herhangi bir katılımcı sesli sohbete katılabilecek ve konuşmaya başlayabilecek. Öte yandan sohbet boş kalırsa ve kimse katılmazsa 60 dakika sonra kapanacak. Özelliğe sadece belirli grupların erişebileceğini ve şu anda yalnızca 32 katılımcıyı desteklediğini de belirtelim.

Yakın tarihli bir güncellemede WhatsApp, kullanıcıların uygulamadan çıkmadan kaydedilmemiş telefon numaralarına kısa mesaj göndermesini de kolaylaştırmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir