Okulda silahlı saldırı gerçekleşti, muhabir annenin duygusal anları

ABD’de bir muhabir, oğlunun okulunda gerçekleşen silahlı saldırıyı canlı yayında anlatırken zor anlar yaşadı. Anne oğlun kavuşma anı kameraya yansıdı.

Amerikan Fox News kanalının muhabiri Alicia Acuna, ABD’nin Colorado eyaletinin Denver şehrindeki bir lisede gerçekleşen silahlı saldırıdan kurtulan oğluna canlı yayında kavuştu. O anlarda anne oğul arasında duygusal anlar yaşandı.

Haber Global’de yer alan habere göre, Acuna “Özür dilerim oğlum çıktı onu görmemiştim” ifadelerini kullanarak oğluna sarıldı.

Lisede silahlı öğrencinin saldırısı sonucu 2 okul çalışanı yaralandı.

Denver polis Şefi Ron Thomas, şehirdeki yaklaşık 2 bin 500 öğrencisi bulunan Doğu Lisesi’nde bir erkek öğrencinin, sabah saatlerinde 2 okul personelini silahla yaralayarak kaçtığını belirtti.

Thomas, şüpheli öğrencinin 18 yaşın altında olduğunu ve her gün güvenlik planı kapsamında öğrencilerin üstünün arandığını kaydetti.

Söz konusu öğrencinin sabah aranması sırasında üstünden çıkan silahı ateşleyerek 2 okul personelini yaraladığına inanıldığı ifade edildi.

Hastaneye kaldırılan 2 yaralıdan birinin hayati tehlikesi bulunurken, diğerinin stabil olduğu kaydedildi.

Yetkililer, kayıplara karışan öğrencinin aranmasına devam edildiğini, okulun haftaya kadar kapalı tutulacağını bildirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir