Gökçe Gökçen: “İlk Turda Bu İşi Bitireceğiz ve Sayın Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı, Millet İttifakını da Meclis Çoğunluğu Yapacağız”

KERİM UĞUR

CHP İzmir 2. Bölge milletvekillerinin tanıtımı için Kiraz’a gelen CHP heyeti, seçim ofisinin açılışının ardından ilçedeki Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri ile bir araya geldi. İzmir Milletvekili Adayı, Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen, ” 14 Mayıs’ta çok daha güzel bir geleceğe ilk adımız atacağız. İlk turda bu işi bitireceğiz ve genel başkanımızı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı Millet ittifakını da meclis çoğunluğu yapacağız” dedi.

İzmir’in Kiraz ilçesinde belediye düğün salonunda bugün milletvekili adayları tanıtıldı, vatandaşla buluştu. Toplantıya İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu ve 2’nci Bölge adayları katıldı.

“HERKESLE YAN YANA GELİP BU KÖTÜ DÜZENE SON VERECEĞİZ”

Milletvekili adaylarının kendilerini tanıtmasıyla başlayan programda konuşan CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu şunları söyledi:

“Gencecik çocuklarımız bir tweet attılar, görsel çizdiler diye gözaltına alınıyor. Ülkede sesini çıkaran herkes bir sebep ile içeri alınıyor. Bir araya gelen insanlar Silivri soğuktur diye espri yapıyor. Bu özgürlüklerimizin ne noktaya geldiğinin büyük göstergesi. TV’lerde görüyorsunuz vatandaşa mikrofon uzatılınca korkuyorlar. Her gün kadına şiddetin çoğaldığı, kadın cinayetlerini arttığı bir ülkede yaşamaya başladık. Tercihimiz; biz özgürlüklerden, demokrasiden mi yana olacağız yoksa bu istibdat döneminden yana mı olacağız. Bir diğeri de hepimizin kirası, elektrik faturası arttı. Bu güzel vatanda yoksulluk var. Bunun bir sebep olmalı. Hep birlikte esnafı gezdik. Esnaf uzun süredir kan ağlıyor. Pazar yerlerine gidiyoruz alışveriş yok. İnsanların alım gücü çok azaldı. Zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapan bir düzen… Sandığa gidince bunun kararını vereceğiz. 20 yıldır bizi yoksullaştıranlarla hesaplaşma seçimi olacak. İstanbul’da Konak’ta olan olaylar kafamızı kurcalayan olaylar değil. Bizi kamplaştırmak, toplumu bölmek istiyorlar. Altılı Masa’nın belki de yaptığı en güzel şey hep birlikte kardeşçe yan yana durabilmemiz…  Hepinizden ricam kucaklaşmayı çoğaltabilmeniz… Hangi partiye oy vermiş ise vermiş olsun herkesle yan yana gelip bu kötü düzene son vereceğiz.”

SOYER: “BU KADER SEÇİMİ”

Tunç Soyer ise şöyle konuştu:

“İzBB 4 yıl boyunca 50 milyar civarında bir bütçe ile geçirmiş. Bunun 18 milyar üstündeki bütçesini yatırıma ayırmış. Bu oranda beldeye sahip sayısı yok denilecek kadar az. İzBB çok güçlü kurumsal kapasiteye sahip ve bunu yapabilmiş. Yansıyan ücretler yüksek ancak maliyetleri karşılamıyor. İzBB tüccar gibi davransa çok daha yüksek ücretle bunları faturalandırmak zorunda. Ancak biz bunu yapmıyor ve başka yerlerden feragat ediyoruz ve bunları ucuza ermeye çalışıyoruz. İktidar olduğumuzda kaynaklarımız çoğalacak. İzmir’in alacağı çok! Onları almaya başladığımızda toplu taşımada da su faturalarında da ciddi rahatlamalar yaşayacağız. Yetişemediğimiz yerler var elbet ancak bunun için çırpınan en iyisini yapmak için çalışan bir belediyemiz var. İktidar olduğumuzda çok daha rahat, güle oynaya ve güçlü yapacağız. Bu memleketin kaynakları herkesi doyurmaya yeter. Bu memleketin kaynakları böylesine zengin. Yeter ki 418 milyarları birilerine peşkeş çekmeyin. Bu seçim Cumhuriyet dönemi tarihimizde de yaşanan herhangi bir seçim değil. Bu kader seçimi. Bu seçim ya bizi 100 yıl öncesine götürecek ya da İkinci Yüzyıl’ın kapılarını açacak”

“KILIÇDAROĞLU’NU CUMHURBAŞKANI MİLET İTTİFAKINI DA MECLİS ÇOĞUNLUĞU YAPACAĞIZ”

Gazetecilere seçim sürecini değerlendiren İzmir 2’nci Bölge 1.sıra Milletvekili Adayı, Genel Başkan Yardımcısı Gökçe Gökçen de şunları söyledi:

“Bugün Kiraz’da birlikteyiz. İzmir’den tüm Türkiye’ye selam gönderiyoruz. Türkiye Cumhuriyeti’ni demokrasiyle taçlandırılacağı 14 Mayıs’a hızlı ve heyecanlı bir şekilde hep beraber hazırlanıyoruz. Burada aynı zamanda gençlerle, kadınlarla ve üreticilerle beraberdik. Bu yaşadığımız yoksulluğun kaderimiz olmadığını tekrar ettik ve Türkiye’de artık hepimizin ürettiği hepimizin zenginleştiği ve bu zenginliği de hep beraber paylaşacağımız bir düzenin mümkün olduğunu söyledik. 14 Mayıs’ta çok daha güzel bir geleceğe ilk adımız atacağız. İlk turda bu işi bitireceğiz ve genel başkanımızı sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı Millet ittifakını da Meclis çoğunluğu yapacağız.”

“EGE BU SEÇİMLERDE DE TÜRKİYE İÇİN DEĞİŞİM HAREKETİNİN BAŞLANGIÇ NOKTASI OLACAKTIR”

Demokrat Parti kontenjanından CHP listelerine giren milletvekili adayı Salih Uzun da, “Sadece İzmir değil tüm Ege Türkiye için bir değişim hareketinin başlangıç noktası olmuştur. Bu sefer bu seçimde de öyle olacaktır. Çünkü 2023 seçimleri Türkiye için tam bir kavşak noktasıdır bu en önemli değişim hareketi yine İzmir’den başlayacaktır. Dolayısıyla millet ittifakının tüm adayları olarak bu değişim hareketini başlatacağız ve sonunda da başaracağız” dedi.

“BU YAKLAŞIM ÇOK DEĞERLİDİR VE SONUÇ ALACAKTIR”

Dört siyasi Parti’nin CHP listelerinden seçime girmesinin önemli gelişme olduğuna dikkat çeken Uzun, şunları söyledi:

“Çok önemli bir gelişme ve fırsat olarak değerlendiriyorum. Çünkü şimdiye kadar Türkiye’deki bütün siyaset anlayışı ve alışkanlığı çatışma kültürü üzerindeydi halbuki bu sefer uzlaşma kültürü üzerine bir deneyim ve yaklaşım sergileniyor. Bu yaklaşım çok değerlidir ve bu sonuç alacaktır diye düşünüyorum”

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

1.VİDEO

STK TOPLANTISI

2.VİDEO

RÖPORTAJLAR

GÖKÇE GÖKÇEN

SALİH UZUN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir