Cumhurbaşkanı sessiz sedasız geldi inceledi

Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, bugün; deprem bölgesi Kahramanmaraş’a gitti. Niinistö, “Bugün Türkiye’nin Güneydoğu’sundaki Kahramanmaraş’ı ziyaret ettim. Kurtarma ve yardım görevlileri, depremlerin yol açtığı yıkımın ortasında çok önemli işler yapıyorlar. Finlandiya, depremden etkilenenlere yardımcı olmak üzere insani yardım ve uzman desteği sağlamaya devam ediyor” dedi.

Finlandiya Cumhurbaşkanı Sauli Niinistö, bugün; çalışma ziyareti kapsamında Türkiye’ye geldi. Deprem bölgesi Kahramanmaraş’a giderek incelemelerde bulunan Niinistö, sosyal medya hesabında; ziyareti sırasında çekilmiş fotoğrafları paylaştı.

Niinistö, şu mesajı verdi:

“Bugün Türkiye’nin güneydoğusundaki Kahramanmaraş’ı ziyaret ettim. Kurtarma ve yardım görevlileri, depremlerin yol açtığı yıkımın ortasında çok önemli işler yapıyorlar. Finlandiya, depremden etkilenenlere yardımcı olmak üzere insani yardım ve uzman desteği sağlamaya devam ediyor.”

Finlandiya Cumhurbaşkanı Niinistö’nün, yarın; İstanbul’da, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya gelmesi bekleniyor.

İşte o fotoğraflar:

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*