CHP’de milletvekili adayları belli olmaya başladı; işte listeler

CHP Parti Meclisi’nde (PM) 14 Mayıs’ta düzenlenecek seçimde milletvekili adayı olarak gösterilecek isimlerle ilgili görüşmeler sürüyor.

Diken’den Altan Sancar’ın haberine göre aday listeleri şöyle:

Ankara 1’inci bölge

1. Gamze Taşçıer

2. Deniz Demir

3. Okan Konuralp

4. Sadullah Ergin (DEVA)

5. Aliye Timisi Ersever

6. Mustafa Nedim Yamalı (Gelecek Partisi)

7. Deniz Çakır

8. Kemal Akkurt

9. Aysun Palalı Köktaş

10. Elif Topkaya Sevinç

11. Hüseyin Can Güner

12. Aycan Günday Koçtürk

13. Armağan Erdoğan

*Ankara 2’inci bölge

Murat Emir

İstanbul

*İstanbul 1’inci bölge

1. Oğuz Kaan Salıcı

2. Gamze Akkuş İlgezdi

3. Fethi Açıkel

4. Gökhan Günaydın

5. Birol Aydın (Saadet Partisi)

6. Ahmet Ersagun Yücel

7. Elif Esen (DEVA)

8. Hasan Karal (DEVA)

9. Cemal Enginyurt (DP)

10. Selim Temurcu (Gelecek Partisi)

11. Ali Gökçek

12. Suat Özçağdaş

13. Doğan Çakmak

14. Özcan Baripoğlu

15. Sevgi Kılıç

16. Olgun Çelik

*İstanbul 2’inci Bölge

1. Namık Tan

2. Yunus Emre

3. Gökhan Zeybek

4. Enis Berberoğlu

5. Mustafa Kaya (Saadet Partisi)

6. Yüksel Mansur Kılınç

7. İhsan Mesih Şahin (Gelecek Partisi)

8. Evrim Rızvanoğlu (DEVA)

9. Berna Sukas

10. Fuat Yıldırım

11. Onur Aydın

12. Işık Öğütçü

13. Soner Özimer

14. Mehmet Ali Yüksel

15. Şaban Karaaslan

16. Elmas Aruz

*İstanbul 3’üncü Bölge

1. Engin Altay

2. Erdoğan Toprak

3. Türkan Elçi

4. İlhan Kesici

5. Zeynel Emre

6. Medeni Yılmaz (DEVA)

7. Bülent Kaya (Saadet Partisi)

8. Doğan Demir (Gelecek Partisi)

9. Özgür Karabat

10. Mustafa Yeneroğlu (DEVA) 

11. Turan Taşkın Özer

12. Doruk Bulut

13. Oğuz Kemal Yakar

14. Turgay Özcan

15. Utku Caner Çaykara

16. Habibe Çiftçioğlu (Gelecek Partisi)

 

İzmir

*İzmir 1’inci Bölge

  1. Yüksel Taşkın
  2. Ahmet Tuncay Özkan
  3. Sevda ERdan Kılıç
  4. Murat Bakan
  5. Ednan Arslan
  6. Seda Kaya (DEVA)
  7. Haydar Altıntaş (DP)
  8. Devrim Barış Çelik
  9. Sefer İpekli
  10. Güldem Atabay
  11. Şahbal Aras
  12. Fulya Akçay
  13. Mehmet Şahin Fırat
  14. Birgül Değirmenci

*İzmir 2’inci Bölge

  1. Gökçe Gökçen
  2. Rıfat Nalbantoğlu
  3. Rahmi Aşkın Türeli
  4. Mahir Polat
  5. Salih Uzun (DP)
  6. Deniz Yücel
  7. Deniz Bilici (Gelecek Partisi)
  8. Hüseyin Sezer
  9. Esin Doğan Metin
  10. Altan İnanç
  11. Emine Helin İnan Kınay
  12. Ayten Gülsever
  13. Nurşen Balcı
  14. Burak Kotan

 

Adana

1. Orhan Sümer

2. Müzeyyen Şevkin

3. Burhannetin Bulut

4. Sadullah Kısacık (DEVA)

5. Ayhan Barut

6. Berke Duvan

7. Hüseyin Keser

8. Erkan Karakaya

9. Orhan Toplum

10. Kübra Özbiçer

11. Ahmet Korkmaz

12. Sercan Polat

13. Murat Öztanrıöver

14. Ebru Yılmaz

15. Elife Müftüoğlu

 

 

Antalya

  1. Sururi Corabatur
  2. Cavit Arı
  3. Aliye Coşar
  4. Mustafa Erdem 
  5. Şereffettin Kılıç (Saadet Partisi)
  6. Serap Yazıcı Özbudun (Gelecek Partisi)
  7. Murat Özçelik 
  8. Ercüment Taşdemir
  9. Nilüfer Defeci
  10. Vahap Tuncer
  11. Sibel Gezen
  12. Ramiz Atakan
  13. Emrah Yurtlak
  14. Zehra Milli 
  15. Hatice Kübra Turan
  16. Müge Gezginci Uysal
  17. Mehmet Gök

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir