ChatGPT’ye Yeni Rakip! Google Bard Gelişmeye Devam Ediyor

Ünlü yapay zeka aracı ChatGPT’nin en büyük rakiplerinden biri olarak görülen Google Bard, gelişimi ile teknoloji severleri heyecanlandırıyor. Sohbet robotu son olarak kodlama yeteneğine kavuştu ve yapay zeka sektörüne büyük bir göz dağı verdi. Detaylar haberde.

Geçtiğimiz aylarda Google tarafından piyasaya sürülen yapay zeka aracı Google Bard, büyümeye ve kendini geliştirmeye devam ediyor. Son olarak birçok yazılım dilini öğrenen Bard, kullanıcıların vazgeçilmezi haline geliyor.

Google’ın yeni yapay zekası son sürümü ile beraber C++, Go, Java, Javascript, Python ve Typescript başta olmak üzere 20’den fazla programlama dilinde hizmet verebiliyor.

Bard için yayınlanan yeni özelliğin ardından, yapay zekanın yazılım bilgisine hala tam olarak güvenilmemesi gerektiğini söyleyen CEO Paige Bailey, Google Bard’ın bazen saçmalayabileceği ve bu durumun programlama dilleri için de geçerli olduğunu da belirtti.

Yeni yetenekleri ile en büyük rakibi ChatGPT’ye biraz daha yaklaşan Bard, ilerleyen günlerde büyük bir teknoloji kapışmasının başrollerinden olabilir.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yapay zekanın bu alandaki gelişmeleri yazılımcıları işinden edebilir mi? Yorumlarda buluşalım…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir