Can Tanrıyar tutuklandı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında ‘nitelikli yağmaya teşebbüs’ suçunu işlediği iddiasıyla gözaltına alınan Uçankuş TV’nin sahibi Can Tanrıyar tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca Muhammed Yakut’un video paylaşımlarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, şüpheli Hüseyin Can Tanrıyar’ın şüpheli Muhammed Yakut’a video paylaşımlarında kullanması için bilgi, belge, fotoğraf gibi aktarımlarda bulunduğu tespit edildi. Ayrıca, şüphelilerin video paylaşım süreci ve öncesinde birlikte hareket ettiklerine yönelik tespitler de yapıldı.

Şüpheli Tanrıyar’ın şüpheli Yakut ile birlikte fikir ve eylem birliği içerisinde müşteki bir başka şahsa yönelik ‘nitelikli yağmaya teşebbüs’ eyleminde bulunduğu iddiası da soruşturma kapsamında belirlendi. Söz konusu tespitler kapsamında Tanrıyar hakkında gözaltı kararı verildi. Tanrıyar Beşiktaş’ta bulunan evinden geçen günlerde polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

Can Tanrıyar, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından bugün Çağlayan’da bulunan İstanbul Adalet Sarayı’na sevk edildi. Şüpheli, savcılıkta verdiği ifadenin ardından çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*