Bakan Karaismailoğlu: İki alanda çarşılarımızı bitirdik

Bakan Karaismailoğlu’nun açıklamalar şu şekilde:

“Son günlerdeki yağmur çalışmalarımızı engellemiş vaziyette yine durmadan çalışıyoruz. Konteyner kentler önemli bir aşama. Adıyaman’da önemli çalışmalar var. Bugün bulunduğumuz yerde konteyner kentlerin 2 numaralı olan kısmındayız. 1 numaralı kentte yaşam başladı. 600’e yakın ailemizi misafir ediyoruz.

Bulunduğumuz alanda 2400 aileye yaşam vermek için ekibimiz olağanüstü mücadele veriyor. Vatandaşlara kalıcı konutlar öncesi geçici konteyner kentler sunmak için önemli çalışmalar yapıyoruz.

Prefabrik alanlar kuruyoruz. İnşallah önümüzdeki 1 ay içerisinde Adıyaman’da vatandaşlarımızın tamamını konteynerlere almak için planlama yaptık. Böyle büyük konteyner kentlerde sadece konteynerler değil sosyal alanlar, okullarımız bütün hepsi beraber düşünülüyor. Onların da altyapısı yapılıyor.

Konteyneri getirmeden önce bunların altyapısı zaman alıyor. Burada şehir altyapısı gibi atık suyundan elektriğinden bütün altyapıyı düşünerek planlıyoruz.  

‘İKİ ALANDA ÇARŞILARIMIZI BİTİRDİK’

Bugün iki alanda çarşılarımızı bitirdik kuralarımızı çektik, esnafımıza teslime diyoruz.

Hem şehirlerin yeniden planlanması, kalıcı konutların planlanması devam ediyor. Türkiye’ye yakışır kısa sürede bu altyapı eksiklerini ortadan kaldırarak burası eskisinden daha iyi olacak bir şekilde hedeflerimiz var. Bütün Bakanlıklarımız üzerlerinde düşen görevi fazlasıyla yapmaktalar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir